Možnosti výdejních oken zařízení Modula

Možnosti výdejních oken zařízení Modula

Mezi charakteristické znaky všech zařízení značky Modula patří na předním místě variabilita. Pokud si totiž klademe za cíl zjednodušit a zrychlit skladové operace našich zákazníků, je právě customizace automatizovaných skladovacích systémů podle individuálních potřeb a požadavků klienta naprostou nutností.

Pojďme se teď zaměřit na to, jak se právě důraz na variabilitu projevil v místě, kde s automatickým zakladačem pracuje živý operátor skladu, nebo další zařízení ve formě robotů a autonomních vozíků – výdejním okně.

Varianty pro úsporu místa nebo pro lepší ergonomii

I když platí, že skladovací systémy Modula ve všech případech odstraní zbytečnou námahu, práci v dřepu, na žebříku nebo ve výškách a jedná se tak o velmi ergonomické řešení, přesto se najdou varianty, které šly ještě o krok dál, než jiné. Záležet bude hlavně na tom, jaký budete mít pro Modulu vyhrazený půdorys.

Nabízí se tak výdejní okno interní (zabudované), nebo externí (předsazené).

Externí výdejní okno MODULA

Kde to prostor dovoluje, předsazené externí výdejní okno dovoluje lepší přístup operátorům, ale i robotům nebo autonomním vozíkům.

Jak bylo řečeno, v obou případech je operátorům nebo dalším zařízením zajištěn komfortní přístup k položkám umístěným v regálech zařízení.

Interní výdejní okno nepřesahuje půdorys celého zařízení Modula a nabízí tak evidentní výhody – úsporu zastavěné plochy, kterou si italský výrobce klade jako jeden z primárních cílů.

Výdejní okno s jednou policí MODULA

Zabudované interní výdejní okno (na obrázku ve variantě s jednou policí) stále nabízí dostatečný prostor, přehled a přístup ke zboží, nepřesahuje ale půdorys zařízení.

Externí výdejní okno je předsunuté dopředu a logicky tak nabízí ještě více pohodlí či možností při manipulaci s uloženým zbožím, zejména pak při použití robotických paží nebo třeba portálového jeřábu při zvedání opravdu těžkých předmětů.

Kombinací obou typů a proto velmi oblíbenou variantou je teleskopické okno. Zabudované v půdorysu zařízení, ale s možností vysunout do prostoru jako zásuvku ze skříně. Navzdory velké hmotnosti police je manipulace velmi jednoduchá a pro modely s nosností 500 - 990 kg je teleskopický výsuv doplněný i podpůrnými nohami.

Jedna nebo dvě police v jednom výdejním okně

Obě varianty výdejního okna zmíněné v předchozí kapitole lze provést ve dvou podobách a tentokrát bude nejvíc záležet na potřebě úspory času při přebírání nebo naskladňování zboží.

Výdejní okno se dvěma policemi MODULA

Prodlevu, kdy se ve výdejním okně střídají police, eliminuje varianta, kde se vysouvají dvě police nezávisle.

Do otevřeného prostoru okna se vždy může vysunout jedna police (což stačí při nižších požadavcích na rychlost nebo frekvenci práce), nebo dvě police nad sebou, které se pohybují nezávisle a zmenší tak prostoje při vyskladňování většího počtu různých položek.

V kombinaci všech parametrů tak dostanete čtyři různé varianty na míru předpokládanému využití každého zařízení.

Teleskopické výdejní okno MODULA

Teleskopické okno kombinuje výhody minimalizace zastavěného prostoru a komfortnějšího přístupu k policím se zbožím.

Když velké předměty vyžadují větší výdejní okno…

…Modula má řešení. Opět ve spojení se všemi dosud diskutovanými variantami může být světlá výška otvoru výdejního okna ve variantách S/M/XL, podobně jako velikosti oděvů. Co to znamená?

Pro variantu s jednou policí mohou být uskladněné předměty vysoké 695, 895 nebo 1295 mm, se dvěma policemi nad sebou potom 320, 320 – 520 a 320 – 820 mm, čili tak, aby se dvě police nad sebou v součtu vešly do rozměrů okna.

Kdo zvětšené okno využije?

Zastavme se teď na chvíli ve výčtu konstrukčních variant a jejich výhod a pojďme se podívat nedaleko Brna, kde celých 19 let funguje výrobce motorových surfů, firma MSR Engines s.r.o.

V prostorách firmy totiž najdete naše zařízení Modula se zvětšeným výdejním oknem (velikost M), a to tak, aby se do držáků umístěných na polici vždy dalo umístit celé surfové prkno ve stoje na jedné z dlouhých hran.

Zařízení Modula totiž kromě své primární funkce slouží v této společnosti i jako výtah mezi třemi patry budovy a dvě police jsou vyčleněné z evidence právě pro účel dopravy surfových prken, choulostivých na mechanické poškození, mezi podlažími budovy.

Ještě více možností?

Systémy Modula je samozřejmě možné vybavit protilehlými výdejními okny nebo okny v různých podlažích, jak jsme psali před chvílí. Množství variant, jak může zařízení pomáhající s automatizací skladu vycházet naproti procesům ve skladovém hospodářství, je skutečně nepřeberné.

Kromě toho všeho umí Modula samozřejmě komunikovat s roboty a autonomními vozíky, jeřáby a dopravníky nebo umožňuje datové napojení na ERP/DMS. Poskytuje systémy vizuální pomoci a integrovaná řešení pro vychystávání zboží.

Důležité je, že téměř všechny úpravy zmíněné v tomto článku je díky modulární konstrukci zařízení Modula možné provést dodatečně, kdykoliv během životního cyklu zařízení.

Image

Kanceláře

+420 513 039 139
obchod@systechgroup.cz
Cukrovarská 498/13
Vyškov, 682 01
Česká republika

Servis

+420 725 508 358
servis@systechgroup.cz

Tuřanka 1222/115
Brno, 627 00
Česká republika

Produkty