Trendy pro správu skladových zásob 2024

Trendy pro správu skladových zásob 2024

Ruku v ruce s rostoucím tlakem na efektivitu práce logicky roste potřeba stále lepší správy skladových zásob. Ve výrobě, velkoobchodě, maloobchodě, všude tam, kde dochází k uskladnění materiálu, výrobků nebo nástrojů. A kde procesy naskladnění, vyskladnění a evidence výrazně promlouvají do cashflow celé firmy.

Efektivní správa pomáhá nejen ukrojit z provozních nákladů, ale také zamezuje ztrátám, brání tvorbě nadměrných zásob a chrání před nedostatkem a souvisejícím prostoji ve výrobě nebo prodeji.

Pojďme se podívat na to, jakou roli plní správa zásob v řízení skladů a jak mohou pomoci automatizované skladovací systémy a skladový evidenční software Modula.

Správa zásob jako součást efektivního řízení skladu

Efektivita skladu představuje optimalizaci skladových operací. Zahrnuje širokou škálu řešení a osvědčených postupů pro zvýšení produktivity a snížení provozních nákladů.

Zatímco řízení zásob odpovídá za efektivitu toku produktů, efektivní řízení skladu stojí ještě na dalších pilířích, jako jsou:

 • efektivní využití prostoru
 • zajištění bezpečnosti zboží a osob
 • minimalizace manuální práce

Automatizace jako odpověď na řízení skladu, ale i správu skladových zásob

skladový evidenční software Modula WMS

Kompletní kontrola nad veškerými skladovými zásobami, zrychlení a zpřesnění vychystávání a doplňování zboží, datové napojení na vaše vlastní ERP/DMS. WMS Modula vám uvolní ruce při správě skladových zásob.

Zatímco není těžké představit si automatizované skladovací systémy, použití robotů pro vychystávání objednávek, dopravníkové pásy, případně práci autonomních vozíků, automatizace skladu spočívá ještě v propojení všech procesů s řídícím software a nahrazení manuální práce nejen mezi regály, ale i u klávesnice počítače.

Když se na věc podíváme z opačného úhlu, je to právě plynulá komunikace skladovacích systémů a případných dalších technologií ve formě robotů či bezpilotních vozíků se softwarem WMS a jeho napojení na systémy ERP nebo DMS ve firmách, které je základem pro automatizaci správy skladových zásob.

Automatická evidence při naskladnění a vyskladnění a její datové napojení na řízení firmy je právě tím klíčovým bodem, kde automatizace kromě lidských rukou na skladě ušetří další manuální práci.

A nejen to. Zařízení Modula pomocí autentizace jednotlivých zaměstnanců a omezení přístupu pouze k dílům, zboží nebo nářadí, které souvisejí s jejich úkolem, pomáhá s evidencí a omezením ztrát.

picking station5

Inteligentní vychystávací stanice a vozíky vybavené funkcí Put-to-Light jako nabízejí další krok ve zpřesnění a zrychlení skladových operací

Jak na automatizaci skladových zásob pomocí řešení Modula?

Italský výrobce Modula je autorem inovativních řešení pro automatizované skladování i pro systémy řízení skladových zásob. Propojení automatizovaných skladovacích systémů s WMS a následně ERP nebo DMS celé firmy zvyšuje produktivitu firmám v automobilovém průmyslu, ve strojírenství, ale také obecně kdekoliv ve výrobě, velkoobchodě nebo retailu.

Modula Warehouse Management System

Modula nabízí komplexní řadu softwarových řešení navržených tak, aby byla v souladu s různými systémy řízení zásob. Tvorba a správa software v Module probíhá interně, což umožňuje úplnou kontrolu nad jeho vývojem a funkcemi.

Našim zákazníkům tak můžeme nabídnout:

 • Software WMS Base vhodný jako základ pro menší samostatně fungující sklady bez datového napojení na ERP/DMS
 • Software WMS Premium jako komplexní řešení správy zásob a řízení skladu v prostředí s vyššími požadavky na evidenci dat (včetně možnosti programátorských úprav WMS Premium na míru systému zákazníka)
 • Software Modula Driver nebo Modula Link pro aplikace, kdy zákazník požaduje přímou správu materiálu a řízení zařízení Modula pomocí vlastního WMS/ERP

Všechny varianty přitom umožňují:

 • Získat kompletní kontrolu nad veškerými skladovými zásobami
 • Zrychlit a zpřesnit vychystávání a doplňování zboží
 • Vyhnout se dalším časově náročným činnostem při manuální evidenci a zadávání skladových operací ručně do počítače.

Vertikální sklady Modula

V nabídce italského výrobce automatizovaných řešení plně využívajících vertikální prostor vašeho skladu si můžete vybrat z modelů Modula LIFT, Modula SLIM, Modula PALLET, Modula NEXT a můžete tak:

 • Ušetřit až 90 % podlahové plochy ve srovnání s tradičními skladovými řešeními
 • Automaticky přijímat na sklad položky např. pomocí skenování čárových kódů
 • Minimalizovat čas potřebný na dohledání a manipulaci s produkty až o 90 %
 • Zásadním způsobem eliminovat rizika pracovních úrazů zaměstnanců
 • Omezit přístup k dílům, zboží nebo nářadí pouze oprávněným zaměstnancům pomocí přístupových karet/čipů nebo biometriky
 • Efektivně zpracovávat složité objednávky s minimálním rizikem chyb, za minimum času a monitorovat vychystávání až do cílových přepravek

Horizontální karusel Modula

Pokud jsou zařízení Modula optimálním řešením pro využití vertikálního prostoru, nejsou o jejich další výhody ochuzeni všichni, kdo v prostorách firmy prostě nemají vysoké stropy?

I pro tyto situace má Modula řešení = horizontální karusel Modula HC.

Zařízení Modula HC stále poskytuje:

 • Minimalizaci chyb při vychystávání položek
 • Zvýšení hustoty skladování pomocí nastavení vzdáleností mezi regálovými sloupci a policemi
 • Monitoring a dokumentaci všech operací, objednávek a skladových zásob
 • Zajištění ochrany před pracovními úrazy
 • Bezpečnost přístupu k jednotlivým položkám na základě individuálního oprávnění
 • A jako všechna zařízení Modula - rychlou návratnost investice

Závěr

Tlak na co nejvyšší efektivitu procesů spojených se skladovými zásobami pohání firmy směrem k automatizaci skladů, napojení na řídící software a využití automatů při vychystávání položek. Spolu s tím roste potřeba lepší evidence skladových položek bez nutnosti zaměstnat další specializované pracovníky.

Široká škála pokročilých řešení správy skladu společnosti Modula pomáhá zajistit efektivní uskladnění a manipulaci, stejně jako napojení na firemní software a efektivní evidenci pro účely řízení skladových zásob.

Image

Kanceláře

+420 513 039 139
obchod@systechgroup.cz
Cukrovarská 498/13
Vyškov, 682 01
Česká republika

Servis

+420 725 508 358
servis@systechgroup.cz

Tuřanka 1222/115
Brno, 627 00
Česká republika

Produkty