Automatický skladovací systém urychluje vychystávání i přehled o zásobách

Automatický skladovací systém urychluje vychystávání i přehled o zásobách

Úspora místa, rychlost vychystávání a lepší přehled o pohybu skladových zásob. To jsou jedny z nejčastějších důvodu, proč stále více společností v Česku zavádí automatické skladové systémy. Úspěšné firmy své skladovací prostory promyšleně a dlouhodobě budují. A zařízení Modula jim v tom výrazně pomáhají.

Nabízí totiž řešení pro všechny tři tyto výzvy. Práce s vertikálním prostorem jim umožňuje ušetřit až 90 % skladové plochy. Optimalizace skladování na policích a jejich přesun do jednoho výdejního místa urychluje a zpřesňuje vychystávání. Vlastní dobře propracovaný software pro řízení skladového hospodářství Modula WMS (Warehouse Management System) spolupracuje se všemi nejdůležitějšími nadřazenými firemními ERP systémy (Enterprise Resource Planning) na trhu. Umožňuje tak lépe sledovat pohyb materiálu.

Všechny tyto výhody se rozhodla využít společnost STROM PRAHA, která je výhradním distributorem zemědělské, zahradní, komunální a golfové techniky John Deere pro Česko a v zemi má přes tři desítky poboček.

Automatický skladovací systém Modula ve službách John Deere

Společnost STROM PRAHA se musela vyrovnat s výzvou nedostatečné efektivity skladování náhradních dílů a komponentů v řadě externích skladu. Původní systém byl z hlediska fungování firmy nepraktický a pomalý. Zároveň při skladových operacích docházelo k příliš častým chybám. Řešením byl přesun skladových zásob do centrálního skladu ve středních Čechách a instalace zakladačů Modula.

Moduly mají za úkol efektivně uskladnit střední a drobný materiál. Velké díly v centrálním skladu dále zůstávají uloženy v paletových regálech.  

Stroje Modula se flexibilně přizpůsobí prostoru

stroje Modula ve skladu

V centrálním skladu společnosti STROM PRAHA nyní funguje celkem třináct zařízení Modula. Na místo jsme je dodali postupně ve třech etapách. V každé etapě jsme automatické vertikální zakladače přizpůsobili přesně potřebám místa. Mají tak rozdílné šířky i hloubky. 

Prvních devět strojů ve dvou etapách jsme umístili podél jedné ze stěn skladové haly. Ve třetí etapě jsme se museli vyrovnat s překážkou v podobě podpěrných sloupů budovy. Šířku zařízení jsme tedy zvolili tak, aby co nejpřesněji vyplňovala prostory mezi jednotlivými sloupy. Zároveň jsme také vybrali model zakladačů s menší celkovou hloubkou zařízení oproti prvním dvěma etapám. Za zády nově instalovaných strojů díky tomu mohla být zachována stávající manipulační ulička pro pohyb vysokozdvižných vozíků při obsluze paletových regálů.

Díky možnosti postupné instalace a rozměrové rozmanitosti si tak společnost STROM PRAHA jednoduše v praxi ověřila, že se zařízení Modula dokáží flexibilně přizpůsobit konkrétním prostorovým podmínkám a je možné jejich ekosystém v budoucnu bezproblémově rozšiřovat.

Urychlení komunikace mezi centrálou a pobočkami

Neméně zajímavá je i softwarová část celého projektu. Software Modula WMS je napojený na nadřazený firemní ERP software Helios Green. V praxi to znamená, že pobočky firmy si přes sdílené ERP Helios zadají požadavek na dodání materiálu z centrálního skladu. Tento jejich požadavek po firemní síti doputuje až do Modula WMS. Dokonce přímo na ovládací displeje jednotlivých zařízení Modula. Ta následně vychystají požadovaný materiál. Společnosti to přináší lepší časovou koordinaci a plynulejší distribuční procesy. Celkově má i větší přehled o svých aktuálních skladových zásobách.

Doplňky minimalizují chyby při vychystávání

vertikální zakladače Modula ve skladu

Zkrátka nezůstali ani přímo skladoví operátoři. Skladovací zařízení Modula jsme v centrálním skladu společnosti vybavili řadou doplňků, které zpřesňují, zrychlují a ulehčují jejich práci. 

Alfanumerická LED lišta ukáže přesně místo, kde se nacházejí artikly určené k naskladnění či vyskladnění. K tomu navíc také zobrazí ID artiklu, jeho popis a požadovaný počet kusů. Ovládací displej umístěný na posuvné konzoli pak zpříjemňuje práci především u čtyři metry širokých polic zakladačů typu ML50, instalovaných ve třetí etapě. Skladníci mají díky možnosti posuvu displeje všechny důležité informace k manipulačním operacím vždy v dosahu. Nášlapnou potvrzovací lištu zase skladníci ocení, když obě jejich ruce zaměstnává vychystávání materiálu.

Společnost STROM PRAHA je se zařízeními Modula rozhodně spokojená. Třetí etapou instalace se dostala mezi naše TOP3 zákazníky, které je v Česku využívají nejvíce. Její zkušenost s flexibilitou, škálovatelností a snadným propojení s nadřazenými systémy ukazuje, že automatické vertikální sklady představují efektivní řešení pro firmy, které chtějí optimalizovat své skladovací procesy a dosáhnout tak konkurenční výhody.

Řešíte podobné výzvy? Ozvěte se nám! Rádi vám pomůžeme nalézt řešení na míru.

Modula poprvé v Česku spolupracuje s AMR. Podílí se na tom i český integrátor

Modula poprvé v Česku spolupracuje s AMR. Podílí se na tom i český integrátor


Procesní propojení skladu s výrobou, efektivnější práce se skladovaným materiálem a úspora pracovní síly. Hned na začátku letošního roku jsme u realizace opravdu zajímavého projektu, který je skvělým příkladem toho, jak automatizace skladování pomáhá růst českým firmám. Navíc u nás poprvé zařízení Modula spolupracuje s autonomními mobilními roboty (AMR). Vše i díky českému integrátorovi.

Přišel už čas? Pět okamžiků, kdy přemýšlet o automatizaci skladu

Přišel už čas? Pět okamžiků, kdy přemýšlet o automatizaci skladu

Dříve nebo později se s podobnými výzvami potká každá rostoucí firma nebo e-shop. Ve skladu dochází místo i pracovní síla. Inventura trvá stále déle a déle a neshody u materiálů jsou větší, než jste při běžném provozu očekávali. Možná to je ten správný okamžik začít promýšlet automatizaci vašeho skladu. A skladový systém Modula vám s tím může pomoci.

Operátor u automatizovaného skladu Modula

Konzultace, instalace, podpora. Tři jednoduché kroky k lepšímu skladování

Stará moudrost říká, že udělat první krok na nové cestě je vždycky to nejtěžší. Jestli před ním stojíte právě teď vy a týká se modernizace vašeho skladování, shrnuli jsme pro vás ve třech jednoduchých krocích, jak se na tuto cestu s námi můžete vydat.

Automatizace skladování se totiž stala klíčovým prvkem pro zvýšení produktivity a efektivity ve skladových operacích. A společnost Modula nabízí originální řešení, která transformují tradiční skladovací procesy.  

Nechte se provést cestou k chytrému skladování

V každém z následujících kroků budeme vašimi spolehlivými průvodci. Ať už při úvodní konzultaci, při plánování řešení nebo dodávce a instalaci nového systému se můžete spolehnout, že se na nás můžete obrátit. 

Náš tým každý rok navštíví desítky skladovacích prostor a pozorně analyzuje, jak fungují. Díky této zkušenosti dokážeme navrhnout kvalitní řešení i pro vaše specifické potřeby. 

V cíli této cesty vás tak bude čekat úspora místa, méně chyb při vyskladňovaní i větší přehled o tom, jaké jsou vaše zásoby nebo kde se jednotlivé položky ve vašem skladu nacházejí.

Konzultace

Cesta k efektivnějšímu skladu začíná detailní konzultací. Náš tým navštíví vaše prostory a váš provoz, prozkoumá konkrétní potřeby a poskytne na míru šité řešení. Během této fáze je pro nás klíčové pochopit, jaké výzvy ve skladování řešíte a identifikovat ty oblasti, kde vám dokážeme navrhnout zlepšení.

Instalace vybraného řešení 

Po konzultaci následuje fáze výběru a instalace nového systému Modula. Naše automatizovaná skladovací řešení zahrnují vertikální výtahové zakladače i horizontální karusely. Šířkou i výškou je dokážeme přizpůsobit vašim konkrétním potřebám.  Software zařízení dokáže pracovat naprosto samostatně, je však také předpřipraven pro budoucí komunikaci s vaším ERP systémem. Přestože jsou naše skladovací systémy navrženy s ohledem na jednoduché a intuitivní používání, po instalaci zakladačů vám poskytneme školení operátorů, abyste funkce zařízení využili opravdu naplno. 

Podpora každodenního provozu

Instalací a zaškolením naše spolupráce zdaleka nekončí. Každý pracovní den vám budeme k dispozici prostřednictvím vzdálené technické podpory. Vaše otázky vám pomohou zodpovědět naši proškolení experti s léty praxe. Na záruční i pozáruční servis máme zkušený servisní tým, který dokáže rychle vyrazit přesně tam, kam potřebujete. Náhradní díly máme díky skladovým zásobám přímo v Česku vždy po ruce. Prostě v tom nezůstanete sami.

Tohle jsou tři jednoduché body, ve kterých může fungovat naše vzájemná spolupráce. Naše automatické skladovací systémy už nyní ulehčují a zpřesňují práci skladových operátorů na desítkách míst v celé České republice. Možná přišel ten správný čas, aby ušetřily místo a zefektivnily provoz i vašeho skladování.

Zeptejte se nás na podrobnosti

AMR vozík a stroje Modula

Nejen umělá inteligence a roboti. Nahlédněte do budoucnosti automatických skladů

Automatizace skladů je jednou z nejrychleji se vyvíjejících oblastí světové logistiky. Ještě před pár lety přitom jejich většina byla závislá především na lidské síle. To se rychle mění. Díky pokroku v robotice, umělé inteligenci a dalších oborech se navíc nové technologie stávají dostupnější a efektivnější než kdykoli v minulosti. Pojďme prozkoumat pět trendů ve skladovacích systémech, které se v následujících letech vyplatí sledovat.

Bohemia - SysTech group logo

Kanceláře

+420 723 092 104
obchod@systechgroup.cz
Cukrovarská 498/13
Vyškov, 682 01
Česká republika

Servis

+420 725 508 358
servis@systechgroup.cz
Tuřanka 1222/115
Brno, 627 00
Česká republika

Produkty

Image